Technologie

Rande s robotem? 27 % lidí mezi 18 až 34 lety to vidí jako úplně normální záležitost

Anketa mezi 12 tisíci dotázanými z různých zemí odhalila překvapivá fakta o lidském soužití s roboty. Více než čtvrtina mileniálů uvedla, že si v budoucnu dokáže představit navázání romantického vztahu s robotem. K podobnému smýšlení tíhli častěji mladí muži než ženy. Pokud vám to připadá už dost přitažené za vlasy, ani nečtěte konec článku, který se věnuje předpovědím ze studie Future of Sex.

Rande s robotem? 27 % lidí mezi 18 až 34 lety to vidí jako úplně normální záležitost
Rande s robotem? 27 % lidí mezi 18 až 34 lety to vidí jako úplně normální záležitost

Reklamní agentura Havas sídlící v Paříži nedávno provedla výzkum mezi 12 tisícovkami lidí z mnoha zemí na téma vztahu lidí k moderním technologiím.

Z něj mimo jiné vyplynulo, že 27 % mladých lidí považuje za normální, že v nepříliš vzdálené budoucnosti budou lidé navazovat přátelské a milenecké vztahy také s roboty. Tento názor měli třikrát častěji muži než ženy.

Anketa

Tušíte, co je gynoid?

Díky sociálním sítím se mladí lidé cítí nešťastní

Ze sesbíraných odpovědí také vyšlo najevo, že 70 % oslovených souhlasilo s tvrzením, že chytré telefony oslabují pouta mezi lidmi a mnoho mladých lidí (42 %) se cítí pod psa, když sleduje život svých přátel na sociálních sítích. Nebo také, že 40 % mileniálů se obává, že je v budoucnu roboti připraví o práci. O zjištěních výzkumu informoval britský deník Daily Mail, ale přesná data z ankety prozatím nebyla nikde publikována.

Sex na dálku se stane v budoucnosti běžným

Tématice soužití s robotickými partnery se věnovala i studie Future of Sex, která už online dostupná je. Tři odborníci na moderní technologie i psychologii v ní představili svou předpověď blízké budoucnosti v náručí robotických krásek i rozmach sexu na dálku.

sex s robotem

Blízký kontakt s drahou polovičku vzdálenou na míle daleko by měly umožnit právě nové technické vychytávky. Odborníci si myslí, že páry rozdělené velkou vzdáleností si oblíbí chytré polštáře připojené k internetu, které umožní slyšet tlukot srdce svého milého či milé díky senzorům v druhém polštáři.

Anketa

Jak je se svou drahou propojen kyborg Neil Harbisson?

Popularitu prý získají i různé dotykové pomůcky, která přenesou na dálku pocit polibku a také sexuální hračky, jež umožní přenášet různé dotekové vjemy a budou ovladatelné třeba i skrze mobilní aplikaci.

Takže stačí, aby jeden z dvojice měl u sebe takovou hračku a jeho zlatíčko na druhém konci zeměkoule správně klikalo a oba budou na vrcholu blaha.

Roboti mezilidský kontakt nenahradí, varuje mrazivý televizní spot z Francie

Další předpovědi ze studie Future of Sex