Elektromobilita

Největší test elektrokol v České republice

Uvažujete o zakoupení nebo půjčení elektrokola? PREkolo – Elektrokola od Skupiny PRE nabízí obě tyto možnosti. V naší půjčovně nabízíme největší výběr typů elektrokol a v nabídce prodejny můžete vybírat z více jak 60 modelů. Všechny podstatné informace najdete na webu www.prekolo.cz. Mimo jiné i seriál článků, ve kterých popisujeme výhody a nevýhody jednotlivých typů elektrokol. Téměř všechna elektrokola naší půjčovny prošla velkým testem, který jsme uspořádali s portálem Nakole.cz. Pokusili jsme se čtivou formou zodpovědět nejčastější otázky a rozptýlit některé obavy, s nimiž se denně setkáváme u našich zákazníků. Testem postupně prošly elektrokola horská, crossová, trekingová, městská a dostalo se i na skládačky!

Největší test elektrokol v České republice
Největší test elektrokol v České republice

Provést takto rozsáhlý test a stanovit nějakou jednotnou metodiku, sledované parametry atd. nebylo vůbec jednoduché. Jednotlivé typy elektrokol se od sebe výrazně liší a čím více jsme se do problematiky ponořovali, tím se jevila složitější. Nakonec se však podařilo vytvořit model testování, který vyhovoval všem typům a o výsledcích se můžete nyní přesvědčit i vy.

Všechna testovaná kola byly pedeleky (angl. pedelecs nebo PAS). Tyto systémy potřebují pro spuštění elektrické přípomoci nejprve svaly cyklisty, který se, tak jako na klasickém kole, musí opřít do pedálů. Zatímco některé modely zapínaly motor při pouhém otáčení pedály „naprázdno", jiné mají už snímač síly šlapání. Tento systém se snímačem je úspornější, protože přidává výkon podle síly příšlapu. To znamená, že na rovinách motor běží jen na minimum a plnou sílu tohoto pomocníka pozná uživatel až v kopcích. Modely se snímačem síly příšlapu jsou sice dražší, ale jejich dojezd je podstatně vyšší v porovnání s jednoduchými snímači otáčení.

Všechna testovaná elektrokola jsou přehledně seřazena na www.prekolo.cz/cs/testy-elektrokol/, na vlastní oči je můžete vidět a půjčit si je v Jungmannově ulici 747/28, Praha 1 (po-čt 9-18, pá 9-12). Rezervaci můžete provést telefonicky na 734 234 832 nebo prostřednictvím rezervačního formuláře na stránkách www.prekolo.cz. Pokud přemýšlíte o pořízení elektrokola, je ideální inspirovat se testem a vyzkoušet si jej!