Vše o elektřině

1000 plamenometů od Boring Company v rukou prvních zákazníků: Co s nimi zapalují?

Letos v únoru vyprodala společnost The Boring Company (TBC) pod taktovkou Elona Muska 20 tisíc nezvyklých reklamních předmětů během 4 dní. Plamenomety s cenou 500 dolarů za kus šly na dračku jako sirky ve volnočasovém kroužku začínajících pyromanů. První tisícovka nažhavených zákazníků nedávno konečně dostala ohnivé „hračky“ do rukou a začali si užívat horkého léta po svém. Poctivého přece nepálí.

1000 plamenometů od Boring Company v rukou prvních zákazníků: Co s nimi zapalují?
1000 plamenometů od Boring Company v rukou prvních zákazníků: Co s nimi zapalují?

Úvodní fotografie: Mladý pár právě převzal objednaný plamenomet. Zdroj: Twitter Elona Muska

„Nic neuklidní miminko lépe než pár jemných zabafání z plamenometu od Boring Company,“ komentoval fotografii mladé dvojice, jež si nadšeně převzala žhavý přístroj, Elon Musk na svém twitterovém účtu. Pro tisícovku šťastlivců uspořádala společnost velkou předávací párty 9. června v Los Angeles poblíž sídla TBC.

Elon Musk prodává plamenomety a žertuje o krachu Tesly. S čím dalším nedávno překvapil?

Pošťáci se k roznáškám plamenometů nedostanou

Plány na rozesílání zásilek poštou jim totiž zhatily doručovací služby, když se začaly cukat, že nic s názvem plamenomet v poštovních balících určitě roznášet nehodlají. Nepomohl ani Muskův kreativní přístup, když oficiální jméno výrobku změnil z „Plamenomet“ na „Ani omylem plamenomet“. Jelikož od nich dali pošťáci ruce pryč, zbývajících 19 tisíc výrobků pravděpodobně přivezou zákazníkům domů zaměstnanci Boring Company.

Čím se zabývá Boring Company? Chci to zjistit!

Když se budeme pitvat v detailech, vlastně se o žádný plamenomet ani nejedná, protože ohnivé jazyky nezpůsobuje vzplanutí zápalné kapaliny, ale vysoce hořlavý propan-butan. Proto můžeme „Muskovu hračku“ považovat spíš za plynovou letlampu.

Za milovaným plamenometem ušel bych světa kraj

Na předávací akci do Kalifornie přijeli někteří nadšenci až z Kanady, anebo podnikli několikadenní cestu autem ze vzdálenějších částí Spojených států. Sílu plamenů si mohli hned vyzkoušet při opékaní „bezbranného“ maršmelounu napíchnutého na kovovém proutku.

Plamenomet od Boring Company a spokojený zákazník

Neskrývané rozrušení čerstvých majitelů žhavého zboží mohlo vyvolat u ostatních „neozbrojených“ mírné obavy. Jeden z vlastníků plamenometu se o své nadšení podělil s novináři deníku The Guardian:

Miluji oheň. Pořád si hraji s pochodněmi a s benzínem, takže tohle je nejlepší hračka, se kterou si vydržím hrát do konce svého života. Nakoupil jsem spoustu dřeva, takže jsem připravený

- Earle Tabula, majitel IT firmy a zároveň čerstvý majitel plamenometu

Cena plamenometu stoupla v online aukci až 40krát

Krátce po ukončení předávací párty se sociální sítě začaly plnit snímky a videi, kde si rozjuchaní lidé pomocí šlehajících plamenů grilují steaky, opékají kuřata, zapalují zahradní pochodně, táboráky a dokonce i přerostlé jointy.

Ti, u kterých zvítězila touha po penězích nad slastí pyromana, obratem šoupli fungl nový plamenomet za 500 USD na eBay (americké Aukro). Nabízeli ho za částky od 3 do 20 tisíc dolarů, takže jeho cena vyšplhala až 40násobně.

Auta Tesla: 7 méně známých zajímavostí o elektrických bourácích Elona Muska

Před koncem roku si možná zastřílíme i z ledových pistolí

Zatím nebyl ohlášen žádný incident, kdy by neopatrní uživatelé plamenometů nedopatřením něco anebo někoho zapálili. Proti možným soudním tahanicích se Boring Company pojistila souhlasem zákazníků s obchodními podmínkami v následujícím znění:

Beru na vědomí, že Boring Company nenese žádnou odpovědnost za to, co s ani-omylem-plamenometem budu provádět, ať půjde o jakkoli přiblblý nebo geniální nápad. Sem patří:

Ještě ani neodezněly všechny kontroverze, které prodej plamenometů rozvířil, a Elon Musk už nakousl myšlenku dalšího reklamního předmětu z dílny Boring Company, který by se měl objevit před začátkem zimy. Tentokrát prý vyrobí ledové pistole s mrazivými střelami.

Anketa

Komu se přezdívá šílený MacGyver?