Elektromobilita

Konečně v Česku! Tesla na dálnici D1 spustila první šestistojanový Supercharger

Pokud se český fanoušek elektromobility rozhodne pro nákup vozu ze stáje Tesla, musí vyrazit za hranice. Hned dvě oficiální prodejny Tesla se nacházejí se nedaleko za českými hranicemi – jedna v německých Drážďanech a druhá v Linci v Rakousku. Přesto se Česko probojovalo na Tesla mapu. Důvodem je spuštění Superchargeru na dálnici D1 nedaleko Humpolce.

Konečně v Česku! Tesla na dálnici D1 spustila první šestistojanový Supercharger
Konečně v Česku! Tesla na dálnici D1 spustila první šestistojanový Supercharger

Zdroj úvodní fotografie: Tesla Motors

Navzdory tomu, že u nás věhlasná společnost Tesla Motors prozatím nemá zastoupení, prohání se po českých silnicích přibližně stovka elektromobilů ze stáje Elona Muska.

Tesla Model 3: Elon Musk představil elektromobil, který má spasit jeho impérium

Až donedávna se jejich majitelé při doplňování elektrické „šťávy“ museli spoléhat na stále rostoucí síť dobíjecích stanic pro všechny typy elektromobilů a hybridních automobilů. Ty sice dokáží posloužit i Tesle, ale nabíjení trvá delší dobu, než by bylo třeba.

V Česku totiž dosud chyběl Supercharger, superrychlá nabíječka elektromobilů Tesla Model S a Model X. Ten umožňuje výrazné zkrácení doby nabíjení elektromobilů Tesla, proces ukládání elektrické energie do baterie probíhá v řádu minut namísto hodin. K plnému nabití elektromobil potřebuje přibližně 75 minut, ale už za 30 minut dokáže získat dostatek energie pro překonání vzdálenosti kolem 270 kilometrů.

Humpoleckou nabíjecí stanici lze nalézt i na oficiálních stránkách Tesla Motors.

První nabíječka vyrostla u Humpolce

O tom, že se Tesla Supercharger brzy objeví i na českém území, se mezi fanoušky elektromobility spekulovalo již delší dobu. Nyní se ukázalo, že měli pravdu.

Od pondělí 18. července mohou majitelé elektromobilů Tesla využít Supercharger i na českém území. Kde konkrétně se nabíjecí stanice nachází? Narazit na ni můžete na dálnici D1, konkrétně na jejím 90. kilometru nedaleko obce Vystrkov na Humpolecku. 

Se šesti nabíjecími stojany Supercharger patří dobíjecí stanice u Humpolce mezi ty rozsáhlejší. Přibližně před měsícem společnost E.ON ve stejné lokalitě spustila největší nabíjecí stanici pro elektromobily v Česku. Chcete-li mít o dobíjecích stanicích přehled, prostudujte si interaktivní mapu se všemi nabíječkami elektromobilů.

Přestaňte zneužívat rychlonabíječky, naštvala Tesla majitele elektromobilů dopisem

Tesla pomalu objevuje střední a východní Evropu

Expanze společnosti Tesla Motors probíhá v rámci starého kontinentu postupně, respektive „zleva doprava“. Prvních oficiálních prodejen a nabíječek se logicky dočkaly „bohaté“ západoevropské státy a obyvatelé skandinávských zemí, které obecně kladou velký důraz na ekologii a udržitelný způsob života.

Tesla a její tažení Evropou.

Nyní Tesla své působení postupně rozšiřuje přes středoevropské státy dále na východ, kde ovšem lze, s ohledem na ekonomickou situaci daných států, očekávat nižší příjmy.

Klání elektromobilů: Dokáže nový aerodynamický Mercedes pokořit Teslu?

Aktuálně se vedle České republiky po jedné Tesla nabíjecí stanici se Superchargery nachází v Polsku, ve Slovinsku, v Chorvatsku a na Slovensku. Další české dobíjecí stanice Tesla Motors by měly postupně vyrůst na pražské Vídeňské ulici, v Brně a Ostravě.

I u nás najdete přehlednou mapu nabíjecích stanic, kterou pro vás pravidelně aktualizujeme. Prohlédnout mapu

K 20. červenci 2016 Tesla celosvětově disponovala celkem 680 vlastními dobíjecími stanicemi s 4 149 výkonnými Superchargery.