Elektromobilita

Na co se můžete těšit na e-SALON v Letňanech, prvním evropském veletrhu čisté mobility?

Největším lákadlem podzimního veletrhu ekologické mobility bude bezesporu nové audi SUV s názvem e-tron, ale svého zástupce bude mít i Toyota. Nissan se pochlubí vozem LEAF nové generace a své novinky předvedou i Jaguar a Land Rover. Představí se i výrobci a provozovatelé veřejných nabíjecích stanic pro elektromobily.

Na co se můžete těšit na e-SALON v Letňanech, prvním evropském veletrhu čisté mobility?
Na co se můžete těšit na e-SALON v Letňanech, prvním evropském veletrhu čisté mobility?

Takové a další novinky vás čekají na e-SALONU, prvním evropském veletrhu čisté mobility, který se uskuteční 15. - 18. listopadu 2018 na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech. Veletrh představí výhradně automobilové novinky s elektrickým a hybridním pohonem.

V České republice se prodej aut na elektřinu v meziročním srovnání zvýšil o pětinu na 107 vozů. Na tisíce se prodané elektromobily dostanou se zavedením vládních podpůrných opatření.

Volvo už nechce vyvíjet novou generaci dieselů. Elektromobil Volvo 350c, to je jiný vesmír! Chci ho vidět!

Parkování i dálniční známka zdarma

Blíží se ale i výrazná podpora alternativní dopravy s nízkými nebo nulovými emisemi pro soukromé osoby. Ať už jde o speciální registrační značky pro vjezd do center velkých měst, parkování v městských zónách, využití jízdních pruhů pro MHD, ale i osvobození od správního a dálničního poplatku. Součástí státního záměru má být také podpora sítě dobíjecích stanic.

Šance pro elektromobily. EU radikálně snížila emise do roku 2030

Veletrh e-SALON nabídne i zajímavý doprovodný program. Určen bude odborné i laické veřejnosti.

Součástí veletrhu bude vyhlášení odborné ankety EcoCar roku. Nabídneme i odborné semináře s Asociací čisté mobility a konferenci i-City zaměřenou na inteligentní ekologickou dopravu ve městech.

- Tomáš Kotrč, generální ředitel společnosti ABF