Vše o elektřině

Elon Musk prodává plamenomety a žertuje o krachu Tesly. S čím dalším nedávno překvapil?

U šéfa Tesly a SpaceX nikdy nevíte, jestli to, co říká, myslí vážně. Jednou mluví o tom, že by nerad prodával nudné reklamní předměty a že na dračku by určitě šly plamenomety, jindy zase přemýšlí o poslání ojetého elektromobilu mimozemšťanům a do toho se zmíní i o krachu automobilky Tesla. Podívejte se, které své bláznivé nápady z posledních měsíců myslel Elon Musk smrtelně vážně.

Elon Musk prodává plamenomety a žertuje o krachu Tesly. S čím dalším nedávno překvapil?
Elon Musk prodává plamenomety a žertuje o krachu Tesly. S čím dalším nedávno překvapil?

Úvodní fotografie: Elon Musk uvnitř rozestavěné rakety. Zdroj: SpaceX a Wikimedia Commons

Pravda, anebo fikce? Když něco Elon Musk vypustí do světa, můžete si občas připadat jako v seriálu Veřte nevěřte. Které vtípky z poslední doby se mu opravdu povedly? A kdy ta sranda Muska naopak přišla draze?

Kdo si hraje s plamenometem, nezlobí

Muskova Boring Company vrtá tunely pod Los Angeles, ale její název se kromě hloubení (boring) děr pod zemí dá přeložit také jako Nudná společnost. A na nudné věci má Elon zřejmě alergii. Proto slíbil, že když se Boring Company podaří prodat 50 tisíc nezáživných černobílých kšiltovek s firemním logem, pustí se do výroby plamenometů.

Jedna ohnivá zbraň stála 500 dolarů a za pár dní se jich podařilo prodat 20 tisíc. Na plamenomet se váže zvláštní záruka. Peníze dostane zákazník zpátky, pokud zbraň neodežene hordu zombíků v případě zamoření země nemrtvými. Musk to slíbil na svém twitteru a víme, že on své sliby plní, tedy pokud se netýkají termínů pro dodání elektromobilů.

plamenomet od Boring Company

Přestože několik amerických politiků se snažilo prodej nezvyklých reklamních předmětů Boring Company zakázat z obavy o vyzbrojování obyvatelstva, neměli moc o co se opřít. Na plamenomety, jež nechrlí plameny delší než 10 stop (30,5 cm), se žádné speciální zákonné požadavky v USA nevztahují.

Hloupé facebookové profily s 5,4 miliony fanoušků

Budování facebookové komunity, která hltá každou zmínku o plánech firmy na sociálních sítích, trvá měsíce i roky a zahrnuje práci mnoha lidí z marketingu. Poté, co se provalil skandál se zneužíváním dat uživatelů Facebooku společností Cambridge Analytica, Elon Musk na podnět jednoho uživatele Twitteru bez mrknutí smazal oba facebookové profily společností SpaceX a Tesla.

Se SpaceX ke hvězdám a na Mars: 7 zajímavostí o vesmírných plánech Elona Muska

Prý ani netušil, že existují a stejně vypadaly hloupě. Do té doby nasbíraly skoro stejně followerů jako počet obyvatel Slovenska. Social media manager Tesly a SpaceX se asi rychle ocitl bez práce.

Anketa

Jak si „vytunili“ elektromobil od Tesly v Nizozemí?

Tesla zkrachovala. Jde o aprílový žertík. Fakt! Přísahám!

1. dubna 2018 šéf Tesly skrze svůj twitterový účet oznámil, že jeho automobilka zkrachovala. Později to doplnil i názornou fotografií, kde se v údajně podroušeném stavu, bezvládně opíral o dveře elektromobilu Tesla Model 3. Popisek dokonce mluvil o stopách po proudu slz na Muskově obličeji.

fotografie ilustrující aprílový žertík o krachu Tesly

Po zveřejnění fotky asi už všem pochybovačům došlo, že Elon si z nich jen střílí, ale už to nezabránilo rychlému sešupu cen akcií Tesly o 7 % hned po aprílu. První zpráva o bankrotu asi vypadala moc přesvědčivě.

Stará kára jako dárek mimozemšťanům

Při prvním ostrém letu nejsilnější nosné rakety současnosti (Falcon Heavy) měla být v nákladním prostoru schována, dle Muskových slov, největší kravina, kterou si dokážete představit. Nakonec do vesmíru poslal vlastní ojetý třešňově červený elektromobil Tesla Roadster. Zpočátku to také vypadalo jako dobře myšlený žert, ale dnes už všechna auta do vzdálenosti pár světelných let od Zeměkoule jezdí na elektřinu.

Tesla Roadster: Fiasko v pořadu Top Gear i let do vesmíru, co dalšího zažilo slavné auto?

Na obvodové desce elektromobilu se dokonce skrývá vzkaz pro mimozemské civilizace, které ve vesmíru na vrak natrefí. Zní: „Vyrobeno na Zemi lidmi.“ Možná v tom najdou inspiraci i pracovníci čínského kosmického programu a později pošlou i jiný dárek s podobnou zprávou. Bude tam stát: „Made in China“ a bude o životě na naší planetě vypovídat trochu víc.

Ve vesmíru už auta na elektřinu jezdí. Kde ji do elektromobilu „natankujete“ na Zeměkouli? Ukázat mapu dobíjecích stanic