Elektromobilita

Volkswagen e-Golf: Elektromobil pro každého

Chcete jezdit ekologicky a komfortně, ale nedělat kolem toho humbuk? Volkswagen e-Golf vám to umožní. Tento tichý a nenápadný stroj splyne s běžným provozem, a pokud nejste znalec, od „normálního“ modelu Golf jej zběžným pohledem nerozeznáte. Design je prověřený a elegantní. Výkon, který se pod kapotou ukrývá je velmi příjemný.

Volkswagen e-Golf: Elektromobil pro každého
Volkswagen e-Golf: Elektromobil pro každého

Větší výdrž, silnější baterie

Od poslední generace vzrostla kapacita baterie na velmi poctivých 35,8 kWh. Díky tomu vás tohle autíčko povozí na vzdálenost až 300 km, což už je slušná výdrž. Maximální rychlost je až 150 km/h a z nuly na sto se dostanete za 9,6 sekund. S modelem e-Golf můžete bez obav vyrazit i na dálnici nebo na delší projížďku. Nejlépe se ale vůz cítí ve městě, pro které je jako stvořený, a kde taky nejlépe vyniknou jeho jízdní vlastnosti. Při častějším manévrování více oceníte i poněkud citlivější reakce vozu.

Komfort i výkon

Volkswagen e-Golf je vozidlo pro celou rodinu a spokojeni budou i milovníci moderních vychytávek. Středový displej si samozřejmě porozumí s vaším chytrým telefonem, případně můžete využít systém Car-Net, který vám poskytne haldu užitečných informací.

A shrnutí? Elektromobil Volkswagen e-Golf je vybaven 100kW motorem a poskytne vám tudíž 134 koňských sil, které nejlépe využijete v městském provozu. Interiér je komfortní, prostorný, ale nečekejte žádné extra kreace. E-Golf je zkrátka zlatá střední cesta.

Volkswagen e-Golf: Specifikace

Motor a baterie

Pohonné ústrojí 100 kW FWD
Pohon synchronní elektromotor s permanentními magnety
Výkon 134 k
Točivý moment 290 Nm
Akumulátor 35,8 kWh

Dynamika a spotřeba

Zrychlení 0–100 km/h 9,6 s
Maximální rychlost 150 km/h
Kombinovaná spotřeba 13,8 kWh
Dojezd až 300 km (podle NEDC),

Rozměry a hmotnost

Typ karosérie hatchback
Počet míst 5
Pohotovostní hmotnost 1 540 kg

Délka

4 270 mm
Šířka 1 799 mm
Výška 1 450 mm
Rozvor 2 631 mm
Kufr 341 l

 

Základní cena Volkswagen e-Golf: 981 900 Kč