Vše o elektřině

Stejně jiskřivá energie za méně peněz: Kolik vyděláte na změně dodavatele elektřiny?

Záhada Bermudského trojúhelníku bledne v porovnání s podivnými úkazy, které se odehrávají na českém energetickém trhu. Mnoho českých domácností stále tvrdohlavě odebírá proud od dominantních dodavatelů, kteří si neúčtují zrovna lidové ceny, přestože levnější dodávky elektřiny nejsou žádným pečlivě střeženým tajemstvím. Vybočte z davu a přestaňte platit za elektřinu zbytečně až tisíce navíc.

Stejně jiskřivá energie za méně peněz: Kolik vyděláte na změně dodavatele elektřiny?
Stejně jiskřivá energie za méně peněz: Kolik vyděláte na změně dodavatele elektřiny?

V loňském roce změnilo dodavatele elektřiny více než čtvrt milionu maloodběratelů z řad domácností. Divíte se, proč se tolik lidí namáhá kvůli pár ušetřeným korunám?

Za úsporu na elektřině můžete jet na výlet i na dovolenou

Možná vás překvapí, že lidé, kteří využili k prozkoumání trhu s elektřinou naši kalkulačku, získali v průměru úsporu přesahující 4 tisíce korun. Pokud elektřinou vytápíte, můžete si v „energetickém kole štěstí vytočit“ i mnohem vyšší částky. 

Například když si váš rodinný dům vyhříváte přímotopem, nejlevněji jiskřivý proud pořídíte za sumu mírně přes 50 tisíc, ale když nebudete mít zrovna šťastnou ruku při výběru správného dodavatele, klidně zaplatíte i přes 70 tisíc.

Nevyhazujte peníze za topení. Raději zainvestujte do zahraničního dobrodružství.

7 výhod, které vám přinese naše šikovná kalkulačka

1) Aktuální ceny na jednom místě

Pravidelně procházíme změny v cenících dodavatelů, aby kalkulačka ukazovala správná čísla každý den v roce. Na výpočet v kalkulačce se tak můžete vždycky spolehnout.

2) Nenaletíte nepoctivým prodejcům energií

Kromě ceny porovnáváme i kvalitu obchodních podmínek. Na skryté poplatky a zákaznicky nepřívětivé smlouvy vás upozorní jedinečný index komplexnosti. U nejlepší nabídky dosahuje 100 %. Jeho nízké hodnoty naopak prozrazují, že dodavatel na spotřebitele nastražil různé pasti.

3) Rychlé online srovnání šetří čas i peníze

Abyste prozkoumali nabídky od desítek dodavatelů, kteří podnikají na trhu, nemusíte se ani zvedat z gauče. Díky online kalkulačce zjistíte, kolik ušetříte do pár minut. Bez nátlaku a v pohodlí domova si můžete vše dobře promyslet.

Že vás naše argumenty nepřesvědčily? Máme pro vás důkaz místo slibů. Stačí vyzkoušet naši kalkulačku.

Pokud vám jedna z nabídek padne do oka, můžete si ji nezávazně objednat v online formuláři. Domů vám pak přijde předvyplněná smlouva. Vše se odehraje, aniž byste si museli zouvat papuče a stát dlouhou frontu někde na pobočce energetické společnosti.

4) Naši zákazníci v průměru ušetří 4 112 Kč ročně

Prostě nejde o žádné počítání drobných. Navíc platí, že čím vyšší spotřeba, tím vyšší úspora.

Život je trochu krátký na to, abyste ho strávili studování papírů.

5) S nudným papírováním si budeme lámat hlavu za vás

Na pročítání hory složitých dokumentů si nemusíte brát týdenní volno. Když se rozhodnete pro určitou nabídku, připravíme vám smlouvu na míru a všechny komplikované pasáže s vámi projde náš energetický specialista na telefonu. Klidně ho můžete zasypat ještě další lavinou otázek.

6) Váš soused pukne závistí

Předháníte se se sousedem v tom, kdo v garáži zaparkuje lepší auto, nebo kdo vypěstuje hezčí rajčata? Řekněte mu, kolik díky výhodné změně dodavatele odteď platíte každý měsíc za elektřinu. Možná mu spadne čelist, protože stejně jako většina Čechů stále ještě čerpá proud za vysoké ceny od dominantních dodavatelů.

7) Změna dodavatele je bezplatná

A všechny dobré věci v životě jsou přece zdarma. Aspoň to tvrdí 4 z 5 neznámých filosofů a 10 z 10 energetických expertů.