Elektromobilita

Alza už v internetovém obchodě prodává i elektromobily Tesla

Vymazlené kousky z automobilové rodiny Tesla můžete od konce června objednat i přes internet. Alza.cz nabízí aktuálně pouze dva kusy v červeném provedení, ale slibuje přidávat postupně další. Pokud vás na bankovním kontě tíží pár milionů, nyní si můžete online „vyklikat“ Tesla Model S 75 D za 3 milony nebo Tesla Model X 100 D za 3,5 milionu.

Alza už v internetovém obchodě prodává i elektromobily Tesla
Alza už v internetovém obchodě prodává i elektromobily Tesla

Na jízdu elektromobilem Tesla se můžete těšit, i pokud zrovna několik přebytečných milionů na vašem účtu nemáte.

Alza nabízí zdarma zkušební jízdu v Tesle

Elektrické vozy sice koupíte pouze přes internet, ale jsou vystaveny v showroomu Alzy v pražských Holešovicích. Obě žihadla tady čekají na zájemce o bezplatnou zkušební jízdu, aby je trochu prohnali pražskými ulicemi. Jízdou Teslou si lidé musí předem rezervovat na tel.čísle 225 340 640. Akce by měla probíhat do konce příštího týdne. 

Klienti s elektromobilem Tesla pořízeným na Alza.cz mohou navíc doživotně zdarma využívat kterýkoli z nabíjecích stojanů Supercharger. Těch je nyní v provozu více než 5600 po celém světě, jak uvádí Alza ve svém tiskové zprávě.

Elektromobil nabijete doma ze zásuvky. Kam můžete zajet, když jste na cestách? Prozkoumat mapu dobíjecích stanic

Nicméně nesmíme zapomínat na to, že v jedné nabíjecí stanici se nachází i několik Supercharger nabíječek. Celkem tedy na zeměkouli najdeme 861 nabíjecích stanic. U nás stojí zatím pouze jedna u Humpolce.

Od začátku jsme chtěli, aby pořízení elektromobilu bylo pro lidi stejně snadné, jako by si kupovali mobilní telefon.

- Jaromír Řánek, manažer projektu elektormobility za Alza.cz

Nejprodávanější elektromobily v ČR: Vede BMW i3

V roce 2016 se podle evropské agentury EAFO (European Alternative Fuels Observatory) u nás prodalo 233 čistě elektrických vozů a 130 plug-in hybridů. To představuje ochabnutí zájmu oproti předchozímu roku, kdy do českých garáží zajelo 331 nových elektromobilů a 128 hybridů.

Nejčastěji čeští milovníci elektrického pohonu odjížděli z autoprodejen v nových vozech BMW i3 (88 kusů). Pak následoval Nissan Leaf (37) a dva zástupci Tesly, Model S (36) a Model X (26). Podstatný díl trhu urval ještě Volkswagen e-UP s 23 nově prodanými vozy. Ostatní prodejci v roce 2016 jen paběrkovali a celkem „udali“ také 23 elektromobilů.