Elektromobilita

Kia Soul EV: Městská kombinace hospodárnosti a stylu

Automobil Kia Soul je volnočasovým modelem s charakterem městského crossoveru. Jeho originální vzhled však nestačil na to, aby se stal prodejním trhákem. Výsledkem je konec prodeje verze se spalovacím motorem a zúžení nabídky pouze na Kia Soul EV. První sériový elektromobil značky Kia v Evropě si zaslouží díky posledním vylepšením pozornost.

Kia Soul EV: Městská kombinace hospodárnosti a stylu
Kia Soul EV: Městská kombinace hospodárnosti a stylu

Úvodní fotografie: Kia 

Stoprocentně elektrický model Kia Soul EV nabízí příznivcům nulových emisí stylový design, který zapadá do městského prostoru. Na první pohled zaujmou zářivé kombinace barev, moderní přední světlomety a 16" hliníkové disky kol.

Na rozdíl od jiných značek se Kia nesnaží na elektrický pohon zbytečně upozorňovat. Nečekejte tak futuristické tvary ve stylu BMW i3 ani nepřehlédnutelné značení. Na první pohled nic nepoznáte, což je pro některé zákazníky příjemnou výhodou.

Za volantem ekologicky

Elektrická jízda v Kia Soul EV se vyznačuje velkým důrazem na hospodárnost, rekuperaci energie a tím pádem prodloužení dojezdu. Nečekejte sportovní zážitky a dechberoucí dynamiku, třebaže elektromotor má klasicky pohotové reakce. EV se nejlépe cítí v ulicích a při klidnějších přesunech. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 11,2 sekundy. Nejvyšší rychlost je 145 km/h. V modelovém provedení 2018 nabízí baterie dojezd 250 km.

V interiéru Kia Soul EV budete obklopeni materiály organického původu. Nedostatkem prostoru řidič ani spolucestující na zadních sedadlech, která jsou dělená a sklopná, trpět rozhodně nebudou.

Jediný dostupný stupeň výbavy Premium nabízí příkladně bohatou výbavu, ve které nechybí navigační systém se 7letým programem aktualizací mapových podkladů zdarma, podpora Android Auto i Apple CarPlay, zadní kamera, systém sledování tlaku v pneumatikách nebo asistent pro rozjezd do kopce. Třešničkou na dortu je integrovaná funkce vyhřátí nebo vychlazení interiéru.

Kia Soul EV: Specifikace

Motor a baterie

Pohonné ústrojí 81 kW FWD
Pohon synchronní elektromotor s permanentními magnety
Výkon 110 k
Točivý moment 285 Nm
Akumulátor 30 kWh

Dynamika a spotřeba

Zrychlení 0–100 km/h 11,2 s
Maximální rychlost 145 km/h
Kombinovaná spotřeba 14 kWh
Dojezd až 250 km (podle NEDC),

Rozměry a hmotnost

Typ karosérie hatchback
Počet míst 5
Pohotovostní hmotnost 1 465 kg

Délka

4 140 mm
Šířka 1 800 mm
Výška 1 593 mm
Rozvor 2 570 mm
Kufr 281 l

Základní cena Kia Soul EV: 869 980 Kč