Vše o elektřině

Profil Bohemia Energy: Největší alternativní dodavatel energií

Bohemia Energy vstoupila na trh po plné liberalizaci v roce 2005. Od té doby ušla společnost dlouhou cestu. Dnes se jedná o největšího alternativního dodavatele energií v České republice. Podívejte se na profil firmy Bohemia Energy.

Profil  Bohemia Energy: Největší alternativní dodavatel energií
Profil Bohemia Energy: Největší alternativní dodavatel energií

Dodavatel Bohemia Energy přerušil svou činnost. Bývalí zákaznici společnosti přecházejí k Dodavateli poslední instance. Veškeré informace a nejčastější otázky najdete zde

Bohemia Energy byla založena v roce 2005 Jiřím Písaříkem. Společnost krátce fungovala jako dodavatel elektřiny pro malé a střední podniky, ale již v roce 2006 nabízela elektřinu i domácnostem. Po třech letech Bohemia Energy rozšířila svoji působnost a začala dodávat rovněž plyn.

Bohemia Energy je součástí stejnojmenné energetické skupiny, do které patří ještě Amper Market, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy, X Energie a také Slovakia Energy, aktuálně největší alternativní dodavatel energií na Slovensku. Celá skupina Bohemia Energy v současnosti dodává elektřinu a plyn 1,2 milionu zákazníků.

Srovnejte si i ostatní dodavatele a zjistěte, se kterým nejvíce ušetříte

Bohemia Energy disponuje od roku 2011 licencí na obchodování s plynem v sousedním Rakousku. Další z činností společnosti je například komplexní řešení fotovoltaických elektráren na klíč včetně výkupu přebytků.

Průkopník v zavádění online prostředí v energetice

Společnost Bohemia Energy patří k průkopníkům v zavádění nových postupů. Již před několika lety umožnila svým zákazníkům uzavírat smlouvy on-line prostřednictvím tabletu. Na českém energetickém trhu šlo o první podobný krok. Smlouvu s Bohemia Energy můžete samozřejmě uzavřít také přes e-mail, telefon nebo v zákaznickém centru.

Pro své zákazníky Bohemia Energy vytvořila webovou kancelář, ve které lze pohodlně změnit smlouvu, kontaktní údaje, případně nastavení plateb. Tato platforma slouží i pro zadání samoodečtu či reklamace. Zákazníci díky tomu nemusí kontaktovat infolinku nebo zákaznické centrum, ale vše vyřídí z domova online.

Hlavními postavami kampaně Bohemia Energy jsou Marek Daniel a Pavel Liška.

Ocenění za internetová řešení i reklamu

Za svůj přístup v oblasti internetových řešení byla Bohemia Energy ze strany nezávislých institucí opakovaně oceněna. Uzavírání smluv online prostřednictvím tabletu firmě v roce 2014 přineslo ocenění IT projekt roku udělovanou Českou asociací manažerů informačních technologií (CACIO). Za tentýž krok společnost obdržela Internet Effectiveness Award 2014 (IEA) v kategorii Průmysl a energetika od Asociace dodavatelů internetových řešení.

Také v rámci hodnocení reklamy sklízí Bohemia Energy úspěch. Reklamní kampaň „Nic na vás nehrajeme“ získala hned několik ocenění, například IMC Czech Awards 2019, IMC European Awards 2019 nebo ceny Effie v letech 2019 a 2020.

Článek nenalezen

Jeden z bojovníků za čisté obchodní prostředí

Bohemia Energy se řadí k firmám, které podporují férové obchodní jednání. V roce 2019 se společnost přihlásila ke Vzorovému etickému kodexu obchodníka s elektřinou nebo plynem, který doporučil Energetický regulační úřad (ERÚ). K hlavním cílům této deklarace je zajistit větší ochranu spotřebitelů.

Následně se Bohemia Energy jako jeden z prvních dodavatelů dobrovolně přihlásila k Deklaraci 2.0 na ochranu spotřebitelů, kterou inicioval Svaz obchodu a cestovního ruchu (SOCR).

Růst i navzdory pandemii koronaviru

Bohemia Energy je rychle rostoucím dodavatelem, který na svoji stranu získává stále větší množství zákazníků. Nic na tom nezměnila ani pandemie koronaviru. Tržby celé skupiny vzrostly i v pandemickém roce 2020 o 7 %. Nejvýznamnějšího průlomu se dočkala Slovakia Energy, která meziročně vzrostla o 25,7 %.

Z pohledu počtu odběrných míst Bohemia Energy v posledních letech spíše stagnovala či zaznamenávala mírný pokles. Stále si však udržuje poměrně vysoké množství zákazníků. V roce 2020 samotná Bohemia Energy evidovala přes 385 tisíc odběrných míst elektřiny. Počet odběrných míst plynu se pohyboval okolo 190 tisíc.

Úspěšné produkty i z pohledu indexu komplexnosti

Produkty Bohemia Energy můžete snadno posoudit díky srovnávači cen elektrické energie a srovnávači cen plynu. V přehledné tabulce uvidíte porovnání nabídek elektřiny nejen na základě ceny, ale také podle indexu komplexnosti. Nejlevnější varianta totiž nemusí vždy znamenat tu nejlepší – měli byste brát v potaz i další parametry. Index komplexnosti zohledňuje obchodní podmínky, smluvní vztahy, úroveň komunikace s dodavatelem nebo jeho celkové postavení na trhu.

Index komplexnosti je ve srovnání znázorňován symbolem žárovky. Čím více žárovka svítí, tím lépe. Vedle žárovky uvidíte přesný počet bodů, které produkt získal. Nabídky jsou hodnoceny na stupnici od 0 do 200 bodů (nejlepší možný výsledek). Některé produkty Bohemia Energy dosáhly v indexu komplexnosti velice solidních výsledků. Jedná se například o Garanci 2019, Be Relax či Najisto 24.

Srovnejte si i ostatní dodavatele a zjistěte, se kterým nejvíce ušetříte