Elektromobilita

Volkswagen e-up!: Každodenní praktičnost s elektrickým pohonem

Městský šikula, nákupní kabelka, kompaktní vozítko. Bez ohledu na to, jak se ho rozhodnete zařadit, odhaluje výhody čistě elektrického pohonu v každodenním provozu. Tedy v podmínkách, ve kterých hraje hlavní roli praktičnost a svižnost. Volskwagen e-up! se řadí k nejdostupnějším elektromobilům na českém trhu a jeho vlastnosti dokáží překvapit.

Volkswagen e-up!: Každodenní praktičnost s elektrickým pohonem
Volkswagen e-up!: Každodenní praktičnost s elektrickým pohonem

Úvodní fotografie: Volkswagen

Německá automobilka Volkswagen s čistě elektrickým pohonem s nulovými emisemi koketuje již řadu let. První verze kompaktního modelu e-up! s ikonickým designem VW vstoupila na náš trh již v roce 2014.

Nabíjení pomocí obyčejné zásuvky v kombinaci se sympatickou cenovkou skvěle zafungovala. Výsledkem je vysoká popularita a inovovaná poslední verze. Ta se s přispěním nadstandardní výbavy dokáže značně prodražit, nicméně nabízí také řadu pozoruhodných detailů.

e-up! vysoký výkon nepotřebuje

Vzhledem k malým rozměrům a nízké hmotnosti nepotřebuje e-up! hromadu výkonu. Pokrokové technologie a moderní řešení stojí za elektromotorem s maximálním výkonem 60 kW (82 k) a krouticím momentem 210 Nm. Zmíněný kroutící moment máte stejně jako u všech elektromobilů k dispozici od první otáčky motoru.

Městský provoz vyžadující rychlé reakce a svižné starty tak modelu e-up! jednoznačně svědčí. Dojezdová vzdálenost je až 160 km. Při delších cestách se tedy nevyhnete nabíjení. K dispozici je i služba prodloužené mobility, kdy vám prodejce půjčí automobil s konvenčním pohonem.

Zajímá vás, jak bude možná jednou vypadat doprava v budoucnosti? Chci se mrknout do budoucnosti!

Usednutí za volant je příjemným seznámením s přehledností, vyhřívanými sedadly, strohým designem a praktickými funkcemi. Multifunkční displej palubního počítače vám poskytne všechny klíčové informace. Díky slotu maps + more k vozu snadno připojíte také váš smartphone. Díky mobilní aplikaci máte možnost na dálku ovládat celou řadu funkcí automobilu.

Navigace poskytuje tipy pro maximálně ekologickou jízdu. Sériově dodávaná klimatizace zabraňuje pronikání nepříjemných pachů zvenčí do interiéru. Jinými slovy na komfort a nadstandardní výbavu VW nezapomnělo.

Volkswagen e-up!: Specifikace

Motor a baterie

Pohonné ústrojí 60 kW FWD
Pohon synchronní elektromotor s permanentními magnety
Výkon 82 k
Točivý moment 210 Nm
Akumulátor 18,7 kWh

Dynamika a spotřeba

Zrychlení 0–100 km/h 12,4 s
Maximální rychlost 130 km/h
Kombinovaná spotřeba 11,7 kWh
Dojezd až 160 km (podle NEDC),

Rozměry a hmotnost

Typ karosérie hatchback
Počet míst 4
Pohotovostní hmotnost 1 114 kg

Délka

3 540 mm
Šířka 1 645 mm
Výška 1 489 mm
Rozvor 2 421 mm
Kufr 250 l

Základní cena Volkswagen e-up!: 650 400 Kč