Domácnost

Chytrý záchod i toastovač: 3 nejblbější nápady na zařízení do chytré domácnosti

Jak jsme dosud mohli žít bez chytrého toastovače, který přesně ví, jak propečený toast milujeme k snídani? Lehce, jenže technický pokrok uhání mílovými kroky kupředu a nezastaví se ani před blbostí. Proto dnes existuje chytrý hřeben, který vám vyhubuje, když si budete špatně česat vlasy i záchod který ví, jakou písničku rádi uslyšíte, poté co jste zrovna spláchli svůj výtvor do kanalizace.

Chytrý záchod i toastovač: 3 nejblbější nápady na zařízení do chytré domácnosti
Chytrý záchod i toastovač: 3 nejblbější nápady na zařízení do chytré domácnosti

Kolo, kompas, telefon nebo elektřina. Některé vynálezy posunuly lidstvo ve vývoji strašně dopředu, jiné se snaží spíš zajistit jeho pohodlí a možná i jeho pozvolnou degeneraci. Podívejte se na výběr trojice „smart“ výrobků, které ukazují, že ani rostoucí IQ populace nemusí zabránit brzkému vyhynutí lidského rodu.

Anketa

Jak reagovali lidé na zavádění elektřiny do měst v 19. století?

1) Konec snídaňového teroru pod nadvládou spálených toastů

Znáte ten pocit čirého zoufalství, když před po ránu vyhladovělým jedincem vyskočí z toastovače kus zčernalého chleba? Zmaru z katastrofické snídaně jsou naštěstí ušetřeni majitelé Propojeného toastovače od společnosti Griffin.

Jejich prsty se nebudou muset ani dotknout tlačítka na elektrospotřebiči, stačí stupeň propečení toastu zadat přes mobilní aplikaci.

Na telefon vám také dorazí notifikace, že dokonalý toast už je hotový. Přece jenom už uběhly více než 2 minuty, co jste se od toastovače vzdálili. Za tu dobu už můžete být na míle daleko, a klasický zvuk po dokončení opékání jste mohli přeslechnout.

Technologie pro foodies: Zkuste kávu s vlastním portrétem i čokoládu z 3D tiskárny

Zatímco obyčejní smrtelníci si musí zapamatovat, jak mají toast nejraději, preferenci snídaňových bohů si chytrý toastovač uloží na jejich osobním profilu na přípravu toastů. Až se dostane spása pro toastové fajnšmekry do obchodů, měla by stát kolem 100 dolarů (asi 2 300 Kč).

2) Trénink v česání vlasů pod dohledem těch nejlepších

Vlasovou revoluci v podobě chytrého kartáče přineslo společné snažení firem Kérastase, L´Oreal a Withings. Hair Coach (v překladu vlasový trenér) díky malým zabudovaným mikrofonům zaznamenává zvuk při česání a sbírá tak data o suchosti a lámavosti vlasů nebo roztřepenosti konečků. Všechny informace o stavu své hřívy si pak uživatel najde v mobilní aplikaci.

Chytrý kartáč vás vibrací držáku upozorní, pokud si vlasy češete příliš rychle, moc na hřeben tlačíte nebo vaše česací schopnosti jinak zaostávají za ideálem. Když jsou vaše vlasy slabé nebo jinak trpí, kartáč vám doporučí vhodný vlasový přípravek. Shodou okolností vždy šampón či balzám od firmy Kérastase.

Kdo se panicky bojí kadeřníků s ostrými nůžkami, zaplatí za propagační nástroj luxusní značky vlasové kosmetiky 200 dolarů (v přepočtu 4 600 Kč).

Solární bikiny i náhrobní kámen: Podívejte se na šílené vynálezy na sluneční pohon

Zázrak, se kterým vám bude kštici závidět každá pohublá modelka, ale není pro každého. Nehodí se na vlasy, které nedosahují aspoň k bradě, jsou příliš kudrnaté nebo drsné.

3) Toaleta, která zapěje operní árii, když spláchnete

Co by měl umět záchod snů? Nad touto otázku nejspíš hloubali vývojáři z japonské firmy Lixil a přišli s chytrým záchodem Satis, který můžete ovládat na dálku přes mobilní aplikaci.

Pár tlačítky na mobilu zvednete či sklopíte záchodové prkénko, spláchnete za zvuků oblíbené melodie a přebijete nepříjemné pachy rozprašovačem vůní.

Ani tohle vám nestačí, abyste uvěřili, že konečně přichází záchodová renesance? Když zajdete vykonat potřebu během noci, záchodová mísa se rozzáří decentním jemným světlem. Navíc pro pohodlí vašeho pozadí lze nastavit preferovanou teplotu vyhřívání prkénka, kdykoli se usadíte na porcelánový trůn.

Při sezení na chytré toaletě se zkrátka budete cítit jako svrchovaní vládci malého království. Za konec záchodového středověku také královsky zaplatíte. Ceny se pohybují od 4 200 do 5 600 dolarů (zhruba 96 až 130 tisíc korun).

Nejpřevratnější vynález 20. století z oblasti energií: Co si myslí experti?

Asi bychom inovátorskému WC trochu křivdili, pokud bychom ho označili za úplně zbytečné haraburdí. Nějaký typ chytrého záchodu totiž vlastní 75 % japonských domácností.

Víte, jak se dají ušetřit tisíce korun za vodu ročně? To mě zajímá

Navíc toaleta Satis hubí škodlivé bakterie na míse i v okolním vzduchu, monitoruje údaje o spotřebě vody a energie a dokonce počítá, kolikrát jste si za den či měsíc odskočili. Za podobnou statistiku by vám ruce zulíbal nejeden doktor, který má určit diagnózu nemocného.