Elektromobilita

Královna nefunkčních robotů rozřezala vlastní Teslu, aby vyrobila nový elektrický pick-up

Bláznivá švédská vynálezkyně Simone Giertz nechtěla čekat věčnost, než Tesla začne sériově vyrábět dlouho slibovaný elektrický pick-up. Pořídila si proto Model 3, vzala do ruky svářečku a brusku a s pomocí několika přátel se pustila do přestavby Tesly na své vysněné auto. Jak se jí to povedlo?

Královna nefunkčních robotů rozřezala vlastní Teslu, aby vyrobila nový elektrický pick-up
Královna nefunkčních robotů rozřezala vlastní Teslu, aby vyrobila nový elektrický pick-up

Zdroj: Reprofoto Simone Giertz/Youtube

Praštěná youtuberka Simone Giertz uchvátila diváky na internetu tvorbou zábavných videí s roboty, kteří vám místo ulehčení práce spíše zkomplikují život a nadělají přitom spoustu nepořádku. Mezi její ulítlé vychytávky patří třeba fackovací budík nebo stroj na rozlévání mléka.

Proto jí vůbec nevadí přezdívka královna nefunkčních robotů. Švédka, která aktuálně žije v San Francisku, ale nedávno začala trochu lézt do zelí Elonu Muskovi.

Komická reklama na elektrický pick-up Truckla (video v angličtině)

Chci elektrický pick-up náklaďák hned teď

Šéf Tesly plánuje odhalit vzhled prvního pick-upu průkopnické automobilky někdy koncem letošního léta. Dle Muskových slov se máme těšit na futuristicky a trochu kyberpunkově vypadající vozidlo jako vystřižené z filmu Blade runner, i když některé motoristy takový popis spíš trochu děsí. Uvidíme, jestli Musk splní své sliby, protože má ve zvyku jednou ohlášené termíny posouvat o několik měsíců až let. Navíc, kdo ví, kdy se po prvním představení vozu rozjede sériová výroba.

začátek přeměny Tesla Model 3 na elektrický pickup Truckla

Jenže Simone Giertz hořela netrpělivostí. O jízdě v pickupu na elektřinu od Tesly snila od doby, kdy v USA získala řidičský průkaz. Před rokem proto obvolala několik zkušených mechaniků-youtuberů, aby jí pomohli rozebrat zadní část Modelu 3 od Tesly a namontovat místo ní korbu.

Po „chirurgické operaci“ svářečkou se z Tesly zrodila Truckla

Krátká jízda v zbrusu nové červené Tesle zasadila do hlavy mladé vynálezkyně zrnko pochybností, jestli se odhodlá k rozřezání krásného elektromobilu, proto raději klíčem poškrábala víko od kufru. Vyškrábala tam nápis Truckla, jméno automobilového „Frankensteina“, který měl vzniknout z kombinace náklaďáku a Tesly (truck + Tesla = Truckla).

Průběh přestavby Modelu 3 na Trucklu (video v angličtině)

Nejdřív Simonin tým rozmontoval kufr, odstranil zadní sedadla i nepotřebnou výbavu interiéru a oddělil zadní střešní okno. Pak Model 3 přišel o nadbytečné části karosérie, které by bránily namontování korby. Vykuchaný elektromobil dostal zadní rám a postel z Fordu F-150. Nový střešní nosič pořídila Švédka za 200 dolarů na internetovém bazaru.

Líbí se vám, co dělá Simone Giertz? Pak vás nadchne o šílený MacGyver Colin Furze. Chci se o něm dozvědět víc!

Nakonec se všichni chopili svářeček, aby auto proměnili ze sedanu na pick-up náklaďák. Výsledek je podle Simone Giertz naprosto pojízdný, ale ještě chybí doladit fúra věcí jako těsnění proti vodě, nový lak nebo vypiplání karosérie.

elektrický pickup Truckla

Simone pro své auto snů natočila také komediálně pojatou reklamu (viz první video) se sloganem „Truckla, k dostání: nikde“. Možná jde o neškodný vtípek, možná o malou provokaci směrem k automobilce Tesla. Musíme uznat, že elektrický pick-up, který stvořila parta nadšenců pod vedením královny nefunkčních robotů, vypadá víc než povedeně.

Pošlete mi tweet, Elone Musku, a pak se můžete nechat svézt v Truckle!

- Simone Giertz, praštěná vynálezkyně

Zdroje: Simone Giertz youtube kanál, PopularMechanics, Electrive