Elektromobilita

Když Tesla tančí. Rozbalte si náš vánoční dárek pro čtenáře. Čeká na vás i malé překvapení

Nebojte se, nepůjde o historické fotografie Nikoly Tesly, jak někde v podroušeném stavu křepčí na tanečním parketu, ale o elektromobily Tesla, které dokáží vystřihnout divácky přitažlivou choreografii na oblíbené songy. Přesvědčte se, že elektrické bouráky od Tesla Motors, které se proslavily neuvěřitelným zrychlením a plynulou jízdou bez emisí, zvládají i „umělecký“ projev na známé rytmy.

Začínáme na jižní Moravě, kde adventní náladu letos přijela rozproudit Tesla Model X. Za hustého sněžení v Křtinách u Brna předvedl elektromobil světelnou a hudební show na vánoční píseň Wizards in Winter od Trans-Siberian Orchestra. Pohybově nadané auto patří členovi Asociace pro elektromobilitu.

A takhle to vypadalo, když se v České republice sešlo dokonce 11 Tesla Modelů X a střihly si skupinovou choreografii na stejnou píseň.

Ukázek teslích tanečků na stejnou píseň najdete na internetu nespočet. Vybrali jsme ještě jednu, kde Tesla tančí na pozadí panoramatu mrakodrapů za soumraku. Bohužel se nám nepodařilo zjistit, o jaké město se jedná. Pokud máte někdo tušení, napište do komentářů.

U vánoční tématiky ještě zůstaneme. V dalším videu se k hudebnímu a tanečnímu talentu Tesly přidá ještě malířská dovednost. Tesla Model S tady totiž kreslí kruhy ve sněhu na melodii z baletu Louskáček, konkrétně jde o tanec Cukrové víly.

Elektromobil nabijete i z obyčejné zásuvky. Kde všude navíc najdete veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily? Ukázat interaktivní mapu

A nakonec přece jenom dojde i na křepčícího Nikolu Teslu, který se pustil do křížku s Thomasem Edisonem v realitě během války proudů ale také na tanečním parketu v podání novodobých komiků.

Jestli netušíte, o čem to Tesla s Edisonem zpívají, můžete se podívat i na verzi s anglickými titulky, kde uvidíte méně tanečních kreací. A pokud se nebudete chytat ani pak, přečtěte si o válce proudů, která udělala z obou vynálezců nesmiřitelné nepřátele.

Tesla vs. Edison: Boj dvou slavných vynálezců si vyžádal i oběti na životech

Pokud ještě nemáte dost teslího hudebního dovádění, zajímavou muziku vám zahrají i dvojice Teslových transformátorů. Nám se líbil koncert Teslových transformátorů na hudbu z filmu Krotitelé duchů, ale najdete mnoho dalších videí, takže si určitě vyberete i svou oblíbenou hudbu.

Před Vánoci jsme se s vámi podělili o několik tipů na vánoční dárky pro muže, ženy a děti. Možná jsme ale trochu zapomněli na naše dědečky a babičky. Proto vám chceme dát jeden tip na vánoční dárek pro prarodiče na příští rok. Podívejte se, jaké nadšení vyvolala jízda Teslou u jedné důchodkyně z Estonska.

Tesla Motors: 11 zajímavostí o firmě, která otřásla zajetými kolejemi autoprůmyslu

Až budete příště váhat, jestli babičce pořídit teplé ponožky, nové brýle nebo něco jiného, vzpomeňte si na tuhle paní z Estonska, která celý život jezdila s Moskvičem, a po jedné projížďce by teď doma ráda zaparkovala elektromobil od Tesly.

Jaké je to v Česku řídit elektromobil jsme vyzvídali u 10 řidičů. Zjistěte, jaké mají zkušenosti z našeho 7dílného seriálu Co vás pálí kolem elektromobilů. To mě zajímá!